Krakowiacy

Zespół pieśni i tańca

12 grudnia br. dokładnie o godzinie 17:oo w sali koncertowej Nowohuckiego Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II rozpocznie się 58 w historii Zespołu Pieśni i Tańca “KRAKOWIACY” - KONCERT ŚWIĄTECZNY.
W wieczornym spektaklu wystąpi chór, balet, kapela oraz dodatkowo grupa wychowanków Zespołu i Mali Krakowiacy. Koncert słowem poetyckim oprawi znany i lubiany aktor scen krakowskich, zaprzyjaźniony z Krakowiakami od wielu, wielu lat - Tadeusz Szybowski.
Tegoroczny koncert będzie miał jeszcze jeden szczególny akcent. Będzie pożegnaniem scenicznym Pani Marii Osadzinskiej - wieloletniej tancerki ZPiT “KRAKOWIACY” oraz założycielki i choreografki Zespołu MALI KRAKOWIACY” oraz współpracującej z nią w pracy nad programem artystycznym dla dzieci Pani Ireny Jelec-Wójcik.
Już dziś zapraszamy na ten grudniowy wieczór aby posłuchać, a może i zanucić z Zespołem piosenki krakowskie, lubelskie, rzeszowskie, zobaczyć jak tańczą sądeczanie, łowiczanie i dawno już nie widziani w naszym repertuarze górale z Podhala.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Galeria

Biuletyn Informacji Publicznej

Krakowiacy