Krakowiacy

Zespół pieśni i tańca

W dniach 15 - 16 stycznia 2011r, w komorze WARSZAWA - Kopalni Soli w Wieliczce odbył się VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCÓW POLSKICH o puchar prof. Mariana Wieczystego.
Prof. Marian Wieczysty jest osobą szczególne bliską Zespołowi Pieśni i Tańca “KRAKOWIACY”, bo jest założycielem i pierwszym choreografem naszego Zespołu. To on właśnie spowodował, wspólnie ze znanym działaczem spółdzielczym, Panem Władysławem Sierpowskim, że 30 kwietnia 1951 roku na scenie Teatru STUDIO w Krakowie przy ul. Skarbowej odbył się pierwszy koncert Zespołu “KRAKOWIACY”. Ten chrzest sceniczny miał miejsce dokładnie 60 lat temu.
Dziś Prof. Marian Wieczysty jest nie tylko patronem ale i pomysłodawca, inicjatorem i autorem regulaminu największego w Polsce turnieju tańca odbywającego się corocznie w Krakowie. Początkowo odbywał się zawsze 8 grudnia - w dniu imienin Profesora.
Od 7 lat do tej wielkiej imprezy dołączona została jeszcze jedna kategoria - TAŃCE NARODOWE W FORMIE TOWARZYSKIEJ.
W VII edycji startowało wiele par z różnych zespołów i regionów Polski. Zespół “KRAKOWIACY” reprezentowali Magda Trąbka i Rafał Ślęczka. Wiele godzin pracy nad przygotowaniem programu w tej dość specyficznej technice, dało wspaniały efekt w postaci medalu i miejsca na podium.
Gratulujemy Magdzie i Rafałowi, a innym polecamy ich naśladowanie, bo to PARA NA MEDAL.

Galeria

Biuletyn Informacji Publicznej

Krakowiacy